Woreczek żółciowy

Woreczek żółciowy odpowiada za gromadzenie i zagęszczanie żółci produkowanej przez wątrobę. Z chwilą, kiedy zaczynają się w nim gromadzić złogi (tzw. kamienie) woreczek żółciowy przestaje pracować prawidłowo i powoduje wiele uciążliwych dolegliwości. Metodą ich leczenia jest usunięcie woreczka. Do niedawna operacja pęcherzyka żółciowego przyjmowała postać operacji chirurgicznej. Dzisiaj popularnym sposobem na leczenie woreczka żółciowego jest laparoskopia.

Laparoskopia to zabieg polegający na wprowadzeniu do jamy brzusznej instrumentu optycznego, przy użyciu którego można wykonać podstawowe zabiegi chirurgiczne bez konieczności rozcinania powłok brzusznych. W odróżnieniu od tradycyjnych operacji chirurgicznych laparoskopia woreczka żółciowego jest zabiegiem o niewielkiej inwazyjności, a co za tym idzie wiąże się z krótkim okresem rekonwalescencji.

Laparoskopia woreczka żółciowego Warszawa

Operacje pęcherzyka żółciowego to nasza specjalność. Obecnie – ze względu na małą inwazyjność zabiegu i ograniczenie związanego z leczeniem dyskomfortu – woreczek żółciowy usuwamy praktycznie wyłącznie metodą laparoskopową. Zabieg laparoskopowy jest skuteczny i bezpieczny, a co najważniejsze rekonwalescencja po zabiegu jest znacznie mniej uciążliwa niż w przypadku zabiegu chirurgicznego. Do skorzystania z opieki Naszej Lecznicy zachęcamy Pacjentów z terenu miasta Warszawa oraz okolicznych miejscowości. Gwarantujemy najwyższą jakość oferowanej opieki medycznej, krótkie terminy oczekiwania na zabieg oraz komfortowe warunki rekonwalescencji bezpośrednio po zabiegu.

Lecznica Położniczo-Chirurgiczna Warszawa