Chirurg prywatnie

Chirurg ogólny to specjalista zajmujący się leczeniem operacyjnym narządów jamy brzusznej. W ramach realizowanej specjalności chirurg zajmuje się m.in.: wycinaniem tarczycy, wycinaniem wyrostka robaczkowego, usuwaniem przepukliny, leczeniem oparzeń i żylaków, a także usuwaniem pęcherzyka żółciowego. Chirurg ogólny przeprowadza także lżejsze zabiegi, takie jak nacięcie ropnia, usuwanie zmian skórnych czy zszywanie ran.

W zależności od schorzenia zabiegi chirurgiczne mogą mieć charakter diagnostyczny lub leczniczy. Przed każdym zabiegiem pacjent musi uzyskać pozytywną kwalifikację chirurga, który w oparciu o stan zdrowia pacjenta oraz dotychczasowe wyniki badań decyduje o tym, czy zabieg może zostać przeprowadzony i w jakich warunkach.

Obecnie chirurdzy coraz częściej korzystają z nowoczesnej technologii, co umożliwia im przeprowadzanie zabiegów bez konieczności rozcinania powłok brzusznych pacjenta. Zabiegi tzw. chirurgii jednego dnia są przeprowadzane zarówno w szpitalach, jak i dobrze wyposażonych gabinetach chirurgicznych.

Jak wygląda konsultacja u chirurga?

Podczas pierwszej konsultacji chirurg zbiera wywiad, zapoznaje się z historią choroby oraz wynikami dotychczasowych badań. Następnie lekarz przeprowadza badanie przedmiotowe. Pacjentów przygotowujących się do pierwszej wizyty w Lecznicy Położniczo-Chirurgiczna IATROS zachęcamy do skompletowania wyników dotychczasowych badań i zabrania ich z sobą. Warto również sporządzić listę przyjmowanych leków.

Chirurg – Warszawa i okolice

Lecznica Położniczo-Chirurgiczna IATROS oferuje opiekę chirurgiczną prywatnie pacjentom z Warszawy i okolic. Pacjentów zainteresowanych możliwością umówienia się na konsultację do chirurga prywatnie zapraszamy do kontaktu. Zapewniamy dogodne terminy wizyt i krótki czas oczekiwania.

W Lecznicy IATROS wykonujemy również zabiegi chirurgiczne – diagnostyczne i lecznicze – realizowane w ramach chirurgii jednego dnia. O kwalifikacji pacjentów do zabiegów decyduje chirurg po konsultacji i zapoznaniu się z dotychczasową dokumentacją medyczną pacjenta.

Lecznica Położniczo-Chirurgiczna Warszawa