Operacje torbieli ogonowej

Torbiel krzyżowo-ogonowa to schorzenie występujące w obrębie tkanki podskórnej i skóry okolicy kości ogonowej. Etiologia choroby nie jest do końca znana, co pozostawia lekarzom spore pole do przypuszczeń i obserwacji w zakresie przyczyn zapadalności na torbiel ogonową. Prowadzone statystyki pokazują, że jest to przypadłość dotykająca głównie mężczyzn i osoby o ciemnych włosach.

Najczęstszym objawem torbieli, który niepokoi pacjenta i skłania do wizyty w poradni jest ropień okolicy ogonowej. Czasami objawia się bolesnością i gorączką typowymi dla ostrego zapalenia, innym razem jest przewlekły i objawia się wyłącznie wielomiesięcznym sączeniem treści ropnej.

Leczenie torbieli ogonowej polega na jej całkowitym usunięciu. Operacje torbieli ogonowej są operacjami chirurgicznymi, podczas których torbiel wycina się w całości, co – w zależności do rozmiaru torbieli – wiąże się nawet z rozległą raną pooperacyjną, której nie zaszywa się do gojenia. Gojenie po operacji torbieli odbywa się poprzez ziarninowanie, gdyż zaszycie rany sprzyja powstawaniu nowej zmiany chorobowej.

Leczenie torbieli ogonowej Warszawa

W wielu poradniach operacje torbieli traktuje się jako ostateczność, kiedy inne środki leczenia nie przynoszą zakładanych rezultatów. Nasza lecznica jest inna. Nie zwlekamy z zabiegiem, dzięki czemu jest on mniej inwazyjny, a proces rekonwalescencji jest krótszy i mniej dyskomfortowy. Pacjentom z terenu miasta Warszawa i okolicy zapewniamy kompleksową diagnostykę i profesjonalne leczenie torbieli niezależnie od stopnia zaawansowania choroby, nawet w bardzo wczesnym stadium jej rozwoju.

Lecznica Położniczo-Chirurgiczna Warszawa