Plastyka warg sromowych

Plastyka warg sromowych to zabieg ginekologiczny mający na celu poprawę estetyki okolic intymnych poprzez chirurgiczne zmniejszenie warg sromowych, które obok dyskomfortu natury estetycznej mogą przysparzać także problemów natury higienicznej i być źródłem bólu. Fachowo zmniejszenie warg sromowych nazywa się labioplastyką.

Wskazania do zabiegu

Plastyka warg sromowych, mimo iż zaliczana do grupy zabiegów z zakresu medycyny estetycznej często jest zabiegiem mającym za zadanie nie tylko poprawę estetyki miejsc intymnych, ale przede wszystkim przywrócenie komfortu życia pacjentce. Wykonanie zabiegu zaleca się pacjentkom:

  • po przebyciu porodu/porodów naturalnych, w wyniku czego wargi sromowe zmieniły swój kształt,
  • po menopauzie,
  • u których w wyniku postępującego procesu starzenia się doszło do zaniku tkanki tłuszczowej w miejscach intymnych,
  • borykającym się z genetycznie zbyt dużymi lub asymetrycznymi wargami sromowymi.

Zmniejszenie warg sromowych polega na wycięciu nadmiaru tkanek z okolic intymnych i ponownym wymodelowaniu warg sromowych mniejszych tak, aby ich rozmiar lub nienaturalny kształt nie powodowały dyskomfortu w życiu codziennym pacjentki.

Plastyka warg sromowych Warszawa

Zabieg wykonujemy w trybie chirurgii jednego dnia, dzięki czemu Pacjentki po labioplastyce mogą wrócić do domu już klika godzin po zabiegu. Jak większość zabiegów ginekologicznych, plastyka warg sromowych w Lecznicy Położniczo-Chirurgicznej IATROS jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym, lub na życzenie Pacjentki ogólnym. Nad prawidłowym przebiegiem znieczulenia czuwa lekarz anestezjolog.

Lecznica Położniczo-Chirurgiczna Warszawa