Operacje żylaków odbytu

Żylaki odbytu to jamiste struktury zbudowane z naczyń krwionośnych i tkanki łącznej. Żylaki pojawiają się wokół kanału odbytu, bardzo często powodując krwawienia lub uwypuklając się na zewnątrz kanału, co prowadzi do dyskomfortu.

Niewielkie żylaki odbytu można leczyć na wiele sposobów. Popularna jest metoda Barrona, czy też obstrzykiwanie hemoroidów środkami powodującymi ich obkurczanie. W wielu przypadkach pomocna okazuje się również krioterapia. W przypadku, kiedy żylaki odbytu są duże lub zakrzepłe i niemożliwe jest ich samodzielnie odprowadzenie zaleca się operacje chirurgiczne. Operacje żylaków wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub zewnątrzoponowym, dzięki czemu są one możliwe do przeprowadzenia w trybie chirurgii jednego dnia. Polegają na chirurgicznym wycięciu femoroidów i zamknięciu naczynia krwionośnego doprowadzającego krew.

Operacja żylaków odbytu Warszawa

Operacje żylaków odbytu należą do gamy zabiegów o charakterze rutynowym. Oznacza to, iż są to operacje obarczone minimalnym ryzykiem powikłań. Ich przeprowadzenie poprawia komfort życia Pacjenta likwidując krwawienia, dolegliwości bólowe oraz problemy z wypróżnianiem się.

Nasza lecznica od lat z sukcesami wykonuje chirurgiczne operacje żylaków odbytu. Naszym Pacjentom z terenu miasta Warszawa i okolicy gwarantujemy najwyższą jakość opieki medycznej, kompleksową diagnostykę wraz z konsultacją medyczną przed zakwalifikowaniem do zabiegu chirurgicznego oraz krótkie terminy oczekiwania na zabieg, który przeprowadzamy w trybie chirurgii jednego dnia.

Lecznica Położniczo-Chirurgiczna Warszawa