Operacje przetoki odbytu

Przetoka okołoodbytnicza nazywana również przetoką odbytu to trudne do leczenia i uciążliwe schorzenie, które mogą powodować m.in. zakrzepowo zmienione żylaki odbytu, których nie udało się usunąć na czas. Przetoka to wąski kanał otoczony ziarniną, którego ujście wewnętrzne znajduje się w odbytnicy lub kanale odbytu, a zewnętrzne na powierzchni skóry. Pacjenci cierpiący na przetokę często skarzą się na powracający ropień okołoodbytniczymi.

Operacje przetoki odbytu mogą mieć różny przebieg, który jest uzależniony od rodzaju przetoki oraz stopnia zaawansowania choroby. Najczęściej sprowadzają się do wycięcia przetoki, która samoczynnie się nie wchłania. Są to zabiegi wykonywane w znieczuleniu miejscowym, co kwalifikuje je do zabiegów przeprowadzanych w trybie chirurgii jednego dnia.

Operacje przetoki odbytu Warszawa

Leczenie operacyjne przetoki odbytu powinno być poprzedzone gruntowną diagnozą oraz konsultacją medyczną w zakresie zalecanego trybu leczenia. Lecznica IATROS oferuje kompleksowe leczenie, w ramach którego zapewniamy:

  • zaawansowane badania diagnostyczne,
  • konsultacje w zakresie doboru najbardziej optymalnej metody leczenia, która pozwoli na usunięcie problemu przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka wystąpienia powikłań po zabiegu,
  • opiekę doświadczonego chirurga proktologa, który dzięki swojemu doświadczeniu oraz dostępowi do najnowocześniejszej aparatury medycznej gwarantuje trafność diagnozy oraz prawidłowy przebieg zabiegu,
  • komfortowe warunki rekonwalescencji bezpośrednio po zabiegu.

Od skorzystania z opieki zachęcamy przede wszystkim Pacjentów z terenu miasta Warszawa i okolicy.

Lecznica Położniczo-Chirurgiczna Warszawa