Operacja torbieli jajnika

Do niedawna jedynym sposobem na usunięcie torbieli jajnika była klasyczna operacja chirurgiczna, podczas której chirurg rozcinał powłoki brzuszne pacjentki w celu dostania się do zmiany chorobowej. Współcześnie operacja torbieli jajnika może być wykonana o wiele mniej inwazyjną metodą laparoskopową. Laparoskopia – w odróżnieniu od klasycznej operacji – wymaga wykonania tylko 3 niewielkich nacięć na brzuchu, przez które wprowadzany jest laparoskop oraz instrumenty niezbędne do wycięcia torbieli.

W celu zapewnienia pacjentce maksimum komfortu podczas zabiegu operacja torbieli jajnika, również wykonywana laparoskopowo jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym.

Leczenie laparoskopowe

Zabieg laparoskopowego usunięcia torbieli jajnika można wykonać wówczas, gdy zmiana chorobowa jest niewielka i nie ma niebezpieczeństwa, że może się okazać zmianą nowotworową. Zabieg w sposób szczególny poleca się kobietą w wieku rozrodczym, ponieważ zmniejsza ewentualnych problemów z późniejszym donoszeniem ciąży. Leczenia laparoskopowego nie można przeprowadzić u pacjentek, w sytuacji kiedy w jamie brzusznej występują zrosty po wcześniejszych zabiegach chirurgicznych.

Operacja torbieli jajnika Warszawa

Lecznica Położniczo-Chirurgiczna IATROS realizuje zabiegi ginekologiczne o różnym stopniu zaawansowania. Nasi chirurdzy specjalizują się w leczeniu schorzeń ginekologicznych przy użyciu najnowocześniejszej aparatury medycznej, dzięki czemu możemy zaoferować leczenie przy minimalnej wymaganej ingerencji w ciało Pacjentki. Operacja torbieli jajnika to jeden z zabiegów, które – jeśli tylko nie ma przeciwskazań medycznych – wykonujemy laparoskopowo.

Lecznica Położniczo-Chirurgiczna Warszawa