Łyżeczkowanie macicy

Abrazja jamy macicy to zabieg ginekologiczny polegający na oczyszczeniu jamy macicy lub pobraniu tkanek endometrium w celach diagnostycznych. Łyżeczkowanie macicy w celach diagnostycznych wykonuje się przede wszystkim w sytuacji, kiedy niezbędne jest pobranie próbek tkanek endometrium do badań histopatologicznych. Ten sam zabieg diagnostyczny może być zalecony pacjentce borykającej się z problemem bezpłodności, a także w przypadku obfitych i nieregularnych miesiączek u kobiet w wieku przedmenopauzalnym lub nieprawidłowych krwawień pomenopauzalnych.

W przypadku abrazji diagnostycznej zabieg polega na popraniu próbki tkanek, w innych przypadkach jego głównym zadaniem jest mechaniczne oczyszczenie macicy. Zabieg wykonuje się po porodzie, usunięciu polipa – w sytuacjach, kiedy niezbędne jest mechaniczne złuszczenie tkanek na ściankach macicy.

Abrazja jamy macicy Warszawa 

Łyżeczkowanie macicy to kilkunastominutowy zabieg, który dla komfortu Naszych Pacjentek wykonujemy w znieczuleniu, również ogólnym. Zabieg nie wymaga hospitalizacji, a Pacjentki mogą opuścić naszą klinikę już kilka godzin po jego zakończeniu, o ile w trakcie obserwacji po zabiegu nie wystąpią żadne powikłania. Abrazję jamy macicy wykonujemy przede wszystkim w celach diagnostycznych oraz po określonych zabiegach ginekologicznych, których wykonanie stanowi wskazanie do łyżeczkowania. Na kontrolę zapraszamy również Pacjentki po porodzie w celu upewnienia się, że łożysko zostało wydalone w całości i jama macicy nie wymaga oczyszczenia.

Lecznica Położniczo-Chirurgiczna Warszawa