Histeroskopia

Histeroskopia diagnostyczna to badanie mające na celu wizualną ocenę stanu wewnętrznych ścian macicy. Umożliwiając bardzo dokładną ocenę rodzaju oraz położenia zmian w macicy badanie histeroskopowe pozwala wykryć wszelkie nieprawidłowości – polipy, zrosty, mięśniaki, a nawet guzy nowotworowe – nawet niewielkich rozmiarów. Dodatkową zaletą badania jest możliwość pobrania próbek do dalszych badań laboratoryjnych.

Jako badanie stosunkowo bezinwazyjne o dużej efektywności diagnostycznej histeroskopia bardzo często poprzedza wykonanie laparotomii ginekologicznej. Oba badania diagnostyczne zaleca się w przypadku stwierdzenia problemów z niepłodnością, a także innych schorzeń dróg rodnych. Dodatkowo histeroskopię wykonuje się u Pacjentek, u których wystąpiło:

  • krwawienie z dróg rodnych o nieznanej przyczynie,
  • poronienie,
  • podejrzenie wrodzonych wad w budowie macicy,
  • ryzyko przerwania ciągłości ścian macicy.

Histeroskopia diagnostyczna Warszawa

Jesteśmy Lecznicą Położniczo-Chirurgiczną o ugruntowanej pozycji na rynku. Specjalizujemy się w badaniach diagnostycznych i przeprowadzamy zabiegi ginekologiczne o różnym stopniu ingerencji. Pacjentkom z Warszawy i okolic oferujemy kompleksowe leczenie ginekologiczne, w ramach którego na miejscu wykonujemy zabiegi lecznicze i diagnostyczne. Do Państwa dyspozycji oddajemy wykwalifikowany personel medyczny, najnowocześniejszy sprzęt oraz komfortowe sale pooperacyjne, w których Pacjentki mogą odpocząć po zabiegu. Większość oferowanych zabiegów przeprowadzamy w trybie ambulatoryjnym w ramach kliniki jednego dnia.

Lecznica Położniczo-Chirurgiczna Warszawa